Možnosti v okolí - Ubytování Křižánky - Vysočina - ubytování v chalupě (penzion), Žďárské vrchy, dovolená na Vysočině, víkendové, týdenní a delší pobyty, lyžování na horách, cykloturistika, pěší turistika

Možnosti v okolí

Chalupa v zimě

Před objektem je k dispozici velkoplošná mapa s detailními popisy okolí (skály, cyklostezky, turistické značky, lyžařské tratě apod.)

Díky poloze lze využít této chalupy téměř po celou sezónu i pro aktivní odpočinek.

Zde je několik tipů pro Vás:

Devět skal - 3 km, jízdárna - 3 km, Svratka (sjezdovka, tenisové kurty, golfové hřiště) - 4 km, rybník Velké Dářko - 25 km, Jimramov (sjezdovka) - 10 km, Nové město na Moravě (sjezdovka, lyžařské tratě, plavecký bazén) - 15 km, Šiklův Mlýn - 15 km, skanzen Vysočina - Veselý Kopec - 20 km, rybník Milovy a krytý bazén Milovy - 2 km, Střelnice Světnov - 15 km, rybník Řásník (0,8 km)

V okolních hlubokých lesích můžete houbařit nebo se projíždět na kole a nebo provozovat peší turistiku po značených trasách. Okolní rybníky umožňují rybaření.

Další tipy:

Žďár nad Sázavou - poutní kostel na Zelené hoře, zařazen do seznamu památek Unesco (25 km), krytý bazén, rekreační areál Pilák.

Blatiny - typická horská osada s roztroušenými chalupami založená v 18. století, poskytuje četné motivy k obrazům malíře J. Jambora. V obci památková lípa velikosti obvodu kmene 650 cm, 300 let stará (3 km).

Cikháj - bývalá sklářská huť založená v 17. století, kruhová zvonička z r. 1861 se šindelovou střechou z roku 1872 (15 km).

Čtyři palice - vrchol 732 m.n.m., skupina rubových skal s balvanovitými sutěmi v přirozeném jednobukovém a reliktním borovém porostu, přírodní rezervace 37 ha (cca 4km).

Devět skal - nejvyšší vrchol Žďárských vrchů (836 m.n.m.) s upravenou vyhlídkou na vrcholovém skalisku.

Polička - historické centrum, rodný dům hudebního skladatele Bohuslava B. Martinů.

Zvole - westernové městečko Šiklův mlýn (u Dolní Rožínky).

Pohádková vesnička - u hotelu Podlesí (www.pohadkova-vesnicka.cz).

Hrad Pernštejn - u Nedvědice

Vagón Polnička - zábavný přírodní areál pro děti i rodiče s možností jízdy vláčkem (kousek od Žďáru nad Sázavou)