Možnosti v okolí - Ubytování Křižánky - Vysočina - ubytování v chalupě (penzion), Žďárské vrchy, dovolená na Vysočině, víkendové, týdenní a delší pobyty, lyžování na horách, cykloturistika, pěší turistika

Možnosti v okolí

Chalupa v zimě

Před objektem je k dispozici velkoplošná mapa s detailními popisy okolí (skály, cyklostezky, turistické značky, lyžařské tratě apod.)

Díky poloze lze využít této chalupy téměř po celou sezónu i pro aktivní odpočinek.

Zde je několik tipů pro Vás:

Devět skal - 3 km, jízdárna - 3 km, Svratka (sjezdovka) - 4 km, rybník Velké Dářko - 25 km, Jimramov (sjezdovka) - 10 km, Nové město na Moravě (sjezdovka) - 15 km, Šiklův Mlýn - 15 km, skanzen Vysočina - Veselý Kopec - 20 km, rybník Milovy a krytý bazén Milovy - 2 km, Střelnice Světnov - 15 km

JARO: svěží zeleň, pučící pupence a první kvítí probouzející se přírody ve světle jarních paprsků jsou báječnou oponou pro vycházky do přírody. Sluneční paprsky dodávájí nejen nezbytnou energii květeně, ale i tolik potřebnou vitalitu člověku. V téměř panenské přírodě na čerstvém vzduchu lze poznávat okolí jak při vycházkách, tak i jízdě na kole. Tato oblast je jako z obrázků pana Lady.

LÉTO: nejteplejší dny strávené mimo dosah dusivých velkoměst přímo lákají na dobře značené turistické a zároveň atraktivní trasy a nebo na báječné cyklo vyjížďky.

Za koupáním se dá vydat na krytý bazén na Milovy (cca 2 km) a nebo na rybník do obce Milovy (cca 2 km). Další možnost je v obci Blatiny (cca 3 km), odkud se dá pohlédnut na místní krajinu z koňského sedla.

PODZIM: nadchne milovníky přírody k vycházkám v romanticky podzimem podbarvené přírodě. Silné zážitky připraví ať už ranní nebo večerní paprsky slunce prodírající se občasným oparem, tak i úžasná fantazie barev, které tvoří sama příroda. Srdce pravého houbaře se rozplesá nad místní skladbou lesa a nenechá v klidu ani sváteční houbaře. V tomto čistém koutu světa okolní lesy nenechají nikoho na houbách.

ZIMA: období, jenž si užijí jak děti díky dostatku sněhové nadílky, tak milovníci dlouhé bílé stopy. Běžecká trať vede přímo okolo chajdy. Ve stopě můžete poznat okolí, a to od Hlinska až po Brno. Další možnosti vyžití v zimních radovánkách a sportech nabízí místní sjezdovka v nedaleké Svratce. Sice se nejedná o kopec k vrcholovým výkonům, za to však poskytuje skvělé podmínky pro začátečníky. Zajisté potěší i mírnější ceny oproti vyhlášeným střediskům.

Další tipy:

Žďár nad Sázavou - poutní kostel na Zelené hoře, zařazen do seznamu památek Unesco (25 km).

Blatiny - typická horská osada s roztroušenými chalupami založená v 18. století, poskytuje četné motivy k obrazům malíře J. Jambora. V obci památková lípa velikosti obvodu kmene 650 cm, 300 let stará (3 km).

Cikháj - bývalá sklářská huť založená v 17. století, kruhová zvonička z r. 1861 se šindelovou střechou z roku 1872 (15 km).

Čtyři palice - vrchol 732 m.n.m., skupina rubových skal s balvanovitými sutěmi v přirozeném jednobukovém a reliktním borovém porostu, přírodní rezervace 37 ha (cca 4km).

Devět skal - nejvyšší vrchol Žďárských vrchů (836 m.n.m.) s upravenou vyhlídkou na vrcholovém skalisku.